Aktuality
Kulatý stůl se zástupci politických stran a jejich pohledy na oblast bydlení
20.09.2017 | Infoservis SON | Bytová politika | Přečteno: 701x
Sdružení nájemníků ČR ve spolupráci s Českou společností pro rozvoj bydlení /ČSRB/ a Sdružením bytových družstev a vlastníků jednotek ČR /SMBD/ uspořádalo po prvé v historii „Kulatý stůl se zástupci hlavních politických stran o jejich představách a pohledech na oblast bydlení“. Akce se konala v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR pod záštitou předsedy PSP ČR pana Jana Hamáčka a zúčastnilo se jí více než 120 zástupců veřejného sektoru, bytových družstev, správců bytového fondu, Svazu podnikatelů ve stavebnictví, odborových svazů a též 37 zástupců organizací Rady seniorů ČR.

Hnutí ANO nominovalo náměstkyni ministryně pro místní rozvoj Kláru Dostálovou, ČSSD ministra Lubomíra Zaorálka, KSČM předsedkyni výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Miladu Halíkovou, KDU-ČSL místopředsedu PSP ČR Jana Bartoška, ODS poslance Marka Bendu, TOP 09 poslankyni Markétu Pekarovou Adamovou a Zelení Matěje Stropnického, předsedu strany. Bohužel chyběla pozvána a avizovaná zástupkyně za STAN Michaela Matoušková.

Akci moderovali předseda ČSRB Martin Kroh a předseda SON ČR Milan Taraba.

Zúčastnění se shodli, že je třeba urychleně připravit zákon o sociálním bydlení, rehabilitovat dostupné nájemní a družstevní bydlení ve městech, podpořit výstavbu nájemních bytů veřejným sektorem a přijmout koncepci bytové politiky státu na období delší než jedno volební období.

Zástupci veřejnosti kritizovali především nepřijetí zákona o sociálním bydlení, nedostatky v legislativě především v některých ustanoveních obč. zákoníku a zákona o obchodních korporacích a též nedostatek investičních prostředků na řešení bytové politiky státu.

V závěru předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba oznámil konání podobných akcích ve „Dnech pro bydlení“ každé 2 roky a střídavě ve všech krajských městech ČR.

Www: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6782-3/v-parlamentu-o-bydleni-predvolebnich-vizich-politickych-stran-
Foto k článku
Další články
Závěry z jednání XI. Republikové konference SON ČR
Srdce Havířova ožívá, 1. října zahajuje činnost Centrum Lučina
Co dál s bytovou politikou v České republice?
Co přinášejí Pravidla pronájmů obecních bytů v Brně?
Konference Evropské komise - Evropský pilíř sociálních práv